EDDA Technology

Opublikowano 27 stycznia 2014

EDDA Technology to pierwszy na świecie program do interaktywnej analizy guzków płucnych w czasie rzeczywistym, posiadający certyfikat FDA i znak CE. Pozwala on na zwiększenie wykrywalności guzków nawet o kilkadziesiąt procent. Posiada zestaw specjalistycznych narzędzi do identyfikacji, potwierdzania oraz pomiaru guzków.

Niezależne badania kliniczne omówione w międzynarodowych pismach (Journal of Academic Radiology, Journal of Digital Imaging, Journal of Investigational Radiology) oraz na światowych konferencjach radiologicznych (RSNA, ECR) sugerują, że oprogramowanie EDDA może znacząco poprawić wykrywalność małych guzków płucnych, a także zmniejszyć różnice w ocenie badania dokonywanej przez różnych radiologów. Już pierwsze badanie prospektywne wykonane na obrazach RTG z systemem CAD wykazało zwiększenie czułości diagnozy lekarza z 63,8% do 92,7% (Academic Radiology Journal 2008;15:571-575).

EDDA może być używane w układzie licencji pływającej. Rozwiązanie to pozwala na posiadanie zainstalowanego oprogramowania na dowolnej liczbie komputerów w szpitalu i określenie, ilu użytkowników może korzystać z programu w tym samym czasie.

Integracja oprogramowania z dowolnym systemem PACS opartym o system Windows wykonywana jest bez ingerencji w kod programu. EDDA Technology jest już z powodzeniem używane we współpracy z takimi systemami, jak Agfa, GE, Kodak, McKesson, Philips, Siemens czy inne.

Funkcjonalność oprogramowania EDDA Technology:

  • Tryb oglądania z wyróżnionym kontrastem
  • Tryb oglądania z wyróżnionymi guzkami
  • Automatyczna segmentacja guzków
  • Automatyczne i natychmiastowe wyliczanie, a także prezentacja wyników pomiarów uzyskanych na podstawie segmentacji
  • Łatwe uwzględnianie w raporcie końcowym wyłącznie potwierdzonych guzków
  • Wydruk raportu lub zapis do pliku w formacie DICOM, wraz z obrazami pacjenta, w szpitalnym systemie PACS
© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.