CuratOR LX550W

Opublikowano 7 listopada 2019

Szerokie kąty widzenia

Monitor wyposażono w wysokiej jakości panel IPS o szerokich kątach widzenia, które zapewniają dobrą widoczność obrazu bez względu na to, z której strony użytkownik patrzy na ekran.

 

Łatwa regulacja w menu OSD

Wbudowane menu OSD (On-Screen Display) pozwala szybko dopasować ustawienia monitora do różnych rodzajów obrazu i zmieniających się warunków oświetleniowych w otoczeniu. Możliwa jest również regulacja skali szarości w zależności od potrzeb.

 

Wszystko na jednym ekranie

Monitor z dużym panoramicznym ekranem w wysokiej rozdzielczości może z powodzeniem zastąpić kilka 1-megapikselowych monitorów zamontowanych na wysięgnikach. W przeciwieństwie do konfiguracji wieloekranowych pojedynczy monitor pozwala uniknąć miejscowych różnic kolorów oraz rozpraszających ramek między ekranami.

 

Wyświetlanie obrazu w nagłych sytuacjach

Tryb PiP (Picture-in-Picture) pozwala wyświetlać obrazy z kilku źródeł jednocześnie. Dzięki temu w razie nagłej potrzeby można wyświetlić sygnał na żywo bezpośrednio na ekranie.

 

Fabryczna regulacja

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych, spójnych odcieni EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i reguluje każdy monitor tak, aby był zgodny ze standardem DICOM Part 14 lub Gamma 2.2.

 

 

Błyskawiczna stabilizacja jasności

Wbudowany czujnik podświetlenia automatycznie stabilizuje poziom jasności natychmiast po włączeniu monitora, a także kompensuje wahania jasności wywołane przez zmiany temperatury otoczenia i upływ czasu.

Jednolita jasność na całym ekranie

Funkcja DUE (Digital Uniformity Equalizer) zapewnia optymalną, równomierną jasność podświetlenia, co zwykle jest trudne do osiągnięcia ze względu na specyfikę monitorów LCD.

 

Brak opóźnień

Monitor wyświetla obrazy w czasie rzeczywistym bez żadnych opóźnień, co jest kluczowe zwłaszcza podczas przeprowadzania zabiegów takich jak cewnikowanie żył.

 

Redundantne komponenty

Dzięki zastosowaniu redundantnych komponentów (2 zasilaczy, 2 podświetleń, 2 łączy transmisyjnych) monitor gwarantuje niezawodną pracę w środowiskach wymagających bezawaryjności. Istnieje również możliwość skonfigurowania funkcji monitorującej, która powiadomi system rentgenowski, jeśli np. warunki pracy staną się krytyczne lub nastąpi awaria jednego z komponentów.

 

Dłuższa żywotność podświetlenia

Monitor wyposażono w dwa działające niezależnie od siebie podświetlenia LED, cechujące się znacznie dłuższą żywotnością niż tradycyjne podświetlenie CCFL. Pozwala to zachować wysoki poziom jasności, zmniejszając jednocześnie pobór mocy. Ze względu na brak rtęci podświetlenie LED eliminuje również ryzyko zanieczyszczenia środowiska po utylizacji monitora.

 

Montaż w standardzie VESA

Zgodność ze standardem VESA umożliwia montaż monitora na posiadanych już wysięgnikach.

 

Opcjonalny panel ochronny na ekran

Do monitora można dokupić osobny panel ochronny, który zabezpiecza ekran przed zarysowaniami, uszkodzeniami i płynami, a także ułatwia czyszczenie i dezynfekcję.

 

Zgodność ze standardami medycznymi

Monitor spełnia najbardziej wymagające normy medyczne, bezpieczeństwa i emisji EMC.

12.jpg

© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.