CuratOR LX491W

Opublikowano 7 listopada 2019

Obszerny ekran

LX491W wyposażono w duży ekran o przekątnej 49” i rozdzielczości 1920 x 1080. Dzięki temu doskonale nadaje się do oglądania różnych źródeł obrazu jednocześnie, np. rentgenowskich obrazów DICOM i obrazów endoskopowych wyświetlanych obok siebie. Szeroka przekątna panelu sprawia, że monitor można zamontować na ścianie i patrzeć na niego z większej odległości. Obrazy mogą być wyświetlanie w oryginalnym rozmiarze, przeskalowane do rozmiarów ekranu albo pokazywane w trybie PiP (jeden w drugim) lub PaP (obok siebie).

 

Kompatybilność z różnymi systemami

Monitor można z łatwością skonfigurować pod kątem wymagań sygnałowych konkretnej sali operacyjnej. Bogaty wybór złączy wejściowych i wejściowych zapewnia współpracę ze wszystkimi znajdującymi się na bloku operacyjnym systemami obrazowania. W zależności od rodzaju operacji personel medyczny może szybko przełączać się między obrazami endoskopowymi, rentgenowskimi w standardzie DICOM oraz obrazami z modalności wymagających specjalnego taktowania lub łączyć je z innymi.

 

Szerokie kąty widzenia

Monitor wyposażono w wysokiej jakości panel IPS o szerokich kątach widzenia, które zapewniają dobrą widoczność obrazu bez względu na to, z której strony użytkownik patrzy na ekran.

 

Predefiniowane tabele LUT

Monitor kalibruje się w fabryce na etapie produkcji. Użytkownik ma do wyboru pięć predefiniowanych tabeli LUT stworzonych z myślą o konkretnych aplikacjach, ale może również skonfigurować własną tabelę LUT, dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

 

Samodzielna konfiguracja tabeli LUT

Korzystając z opcji konfigurowania tabeli LUT, użytkownik może samodzielnie ustawić model gamma, współrzędne kolorów oraz poziom jasności monitora LX491W bez pomocy dodatkowych czujników i oprogramowania. Tryb Force Mode umożliwia obsługę nawet starszych systemów medycznych, używających sygnałów z nietypowym taktowaniem wykraczającym poza standardowy zakres. Gwarantuje to pełną kompatybilność monitora ze starszymi systemami i swobodę wyboru podczas wymiany sprzętu na nowy.

 

Szeroka gama wejść wideo

Monitor LX491W można podłączyć do systemów obrazowania poprzez różne złącza wideo, takie jak DVI, 3G-SDI, Composite, S-Video i VGA. Ponadto monitor może jednocześnie odbierać cyfrowe i analogowe sygnały wideo (PAL, NTSC). W razie potrzeby ustawienia sygnału wideo da się wyregulować przy pomocy wyświetlanego na ekranie menu OSD.

 

 

Równoczesne wyświetlanie obrazów z różnych źródeł

Panoramiczny format ekranu pozwala wyświetlać różne sygnały wejściowe w trybach PiP (Picture-in-Picture) lub PaP (Picture-and-Picture). Dzięki temu nie potrzeba dodatkowego monitora do wyświetlania wszystkich niezbędnych obrazów.

 

Laminowane szkło ochronne

Laminowane, antyodblaskowe szkło ochronne zapewnia doskonałą jakość obrazu, jednocześnie zabezpieczając monitor przed zarysowaniami i przedostawaniem się płynów podczas operacji lub podczas czyszczenia i dezynfekcji.

 

Podświetlenie LED

Monitor wyposażono w podświetlenie LED zoptymalizowane pod kątem pracy w jasno oświetlonych pomieszczeniach. Technologia LED technology zapewnia długą żywotność podświetlenia nawet przy wysokiej luminancji.

 

Błyskawiczna stabilizacja jasności

Wbudowany czujnik podświetlenia automatycznie stabilizuje poziom jasności natychmiast po włączeniu monitora, a także kompensuje wahania jasności wywołane przez zmiany temperatury otoczenia i upływ czasu.

 

Chłodzenie bez wentylatora

Monitor korzysta z zaawansowanej technologii chłodzenia, która nie wymaga zastosowania wentylatora. Dzięki temu pracuje cicho i nie zakłóca przepływu powietrza na sali operacyjnej. Brak otworów wentylacyjnych ułatwia również czyszczenie i dezynfekcję monitora.

 

Fabryczna regulacja

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych, spójnych odcieni EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i reguluje każdy monitor tak, aby był zgodny ze standardem DICOM Part 14 lub Gamma 2.2.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.